Znali jsme se odjakživa a u hospodských stolů hráli dvacet let. Někdy v prosinci roku 2010 napadlo Sašu tenkrát Jandovou, že založíme kapelu. Tato zkušená harcovnice po prknech country (Černý had a ty dobrý) vyřkla prorockou větu: „Ještě mi jednou poděkujete.“ (Vtipálkové dodali, že po plné Lucerně.) To vše se odehrálo v klášterecké hospodě U Obušku. Protože se všichni báli odporovat a dokonce ani manželky přítomných neprotestovaly, vznikl ansámbl, jemuž dal později Kája Preisler půvabný název, jenž charakterizuje stav členů v momentě ustavující schůze. (Druhý jeho návrh – Pobřišní hlídka – neprošel s ohledem na naše štíhlé postavy). Odporovat se nebál pouze kontrabasista Petr Moravec z Kadaně, protože se schůze nezúčastnil a o svém členství v kapele netušil. Saša pravila, že Péťa není problém.

Po vystřízlivění proběhlo cosi jako konkurs. Když to viděli ti, co nezakládali, utekli. Ti, co zakládali, podlehli nátlaku a zůstali. Kapelnice a zpěvačka Saša Jandová se obklopila kytaristou Karlem Preislerem, multiinstrumentalistou Františkem Bartoněm, výše zmíněným basistou Petrem Moravcem a Bronislavem Krhánkem, hráčem na ukulele z Lidlu za šest stovek. V této sestavě vydrželi Naplech do 24. 2. 2012, kdy odstoupivšího Petra Moravce nahradil basový kytarista Jiří Bauer. V únoru 2014 přišel na hostování banjista Michal Novotný a od června se stal stálým a platným členem skupiny. Bohužel na podzim 2015 nás opustil pro nedostatek času, ale i tak zůstává naším kamarádem a vítaným hostem. V prosinci Michala nahradil Míra "Škvarek" Dvořák, jehož největší výhodou je, že je z Klášterce :-). Doufáme, že tato sestava vydrží minimálně dalších 5 let než nám doyaeni začnou odcházet přirozenou cestou :-)))). 

Do  roku 2015 vystupovala skupina více než stokrát, z čehož si nejvíce ceníme vystoupení

- v hlavním programu na festivalu Klášterecké country koza hned v prvním roce existence kam jsme postoupili jako absolutní vítězové hudební soutěže Country kůzle 2011

- na Kláštereckých promenádách 2012 a 2013

- na rozsvěcení vánočního stromu na kláštereckém náměstí 2012 a 2013

- na zakončení lázeňské sezóny 2012

- v Kavárničce Pepy Štrosse 2012

- na Folkové Evže 2014

- na Mstišovském daňkovi 2015

- na CounryFestu 2015 v Chomutově

- na pivních slavnostech 2015

- v Klubu Kocour v Praze

atd.

 

- na několika country bálech v kadaňském Orfeu v rámci akcí spřátelené kapely Nosáči

Copyright © 2012. All Rights Reserved.

Marvin Bagley III Jersey